איטום גגות בהתזה

איטום גגות בהתזה

איטום בהתזה


בכדי למנוע מצבים של נזילות, עובש, רטיבות ונזקים אחרים של מזג אוויר בתוך הבית, קיימת חשיבות גבוהה שוועדי הבתים, הדיירים הקומות העליונות ואנשים הגרים בבתים פרטיים ידאגו להליך של איטום גגות.
כל מי שתר אחר שירות של איטום גגות, עתיד לגלות שכיום מוצעות מגוון שיטות אשר בכוחן להשיג את המטרה וחשוב ללמוד להכיר אותן ועל ידי כך לבחור מתוכן את השיטה האיכותית ביותר למטרה.
אחת מהשיטות הנפוצות כיום לאיטום גגות היא איטום בהתזה והסיבות לפופולאריות של שיטה זו טמונות ביעילות גבוהה ובהשגת תוצאות של איטום איכותי ובעל עמידות גבוהה לאורך זמן.
כמובן, שבכדי ליהנות מכל התועלות אשר טמונות באותה השיטה, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בקפידה את איש המקצוע או החברה אשר מתמחה באופן פרטני בעבודת איטום בהתזה. 


הליך איטום בהתזה

איטום בהתזה יכול להוות כפתרון המתאים למספר מצבים שונים ובין היתר: בגגות אנכיים ובגגות בהם לא ניתן לעשות שימוש ביריעות ביטומניות (גגות עם שינויי גבהים וחסמים שונים המונעים את פריסת היריעות.
הליך איטום בהתזה יכול להתבצע על ידי מכונה מתקדמת ייעודית אשר מתיזה את חומר האיטום הייעודי. ניתן לחבר למכונה צינור או משאבת אוויר ולמעשה לעשות שימוש באחד מאמצעים אלו לצורך הליך האיטום. אפשרות נוספת לאיטום בהתזה היא באמצעות מברשת או רולר צבע.
מבחינת חומר האיטום, קיימות 2 אפשרויות בהן ניתן לעשות שימוש, הראשונה היא חומר איטום ביטומני והשנייה היא באמצעות שימוש חומר פולימרי ובנוסף גם בתערובת ייעודית על בסיס צמנט.
בדומה לכל שיטת איטום אחרת, העבודה אמורה להתחיל בניקוי יסודי של המשטח. בשלב הבא מורחים את השכבה הראשונה של חומר האיטום ולאחר ייבוש החומר, ניתן לעבור לשכבה השנייה. לאחר שגם השכבה השנייה התייבשה יש לחזק את השכבות.
באופן עקרוני, הליך איטום בהתזה טומן בחובו פעולה שהינה יחסית פשוטה ומהירה לביצוע, יחד עם זאת בכדי ליהנות ממלוא התועלות שבאיטום, קיימת חשיבות גבוהה לוודא שהפעולה מתבצעת על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום. 

היתרונות של איטום בהתזה


לשיטת איטום בהתזה יש מספר יתרונות המאפיינים אותה ובין היתר, העובדה שניתן לבצע אותה באמצעות צוות עובדים מצומצם (ולעיתים גם איש מקצוע אחד). יתרון נוסף טמון בעובדה שניתן ליישם את השיטה גם בגגות אנכיים ובאזורים שהגישה אליהם היא קשה. מעבר לכך מדובר בפעולה שניתן לבצע בצורה מהירה ועדיין ליהנות מתוצאות איכותיים אשר יחזיקו מעמד לאורך זמן – כמובן, כל עוד מקפידים שהעבודה תתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים.